Gamybos automatizavimas verčia įmones investuoti į IT

Gamybos automatizavimas verčia įmones investuoti į IT

Kaip skelbiama “Verslo žiniose” publikuotame straipsnyje, rinkos tyrimų bendrovės fiksuoja, kad pramonės ir inžinerinės įmonės gana sparčiai didina investicijas į programinę  įrangą. Lietuvoje ši tendencija taip pat matoma. Bet tik dalyje bendrovių. Kitos sako, kad, norint investuoti į programas, pirmiau reikia įsigyti modernios įrangos.

 

Rinkos tyrėjai ir profesinių paslaugų bendrovių analitikai sako, kad didėjančias investicijas į programinę įrangą lemia aštrėjanti tarptautinė konkurencija, augantys atlyginimai ir dėl to kylantis automatizavimo poreikis. Skaičiuojant absoliučiomis sumomis, investicijos į mašinas vis dar yra gerokai didesnės, nes įrenginiai neretai būna brangesni už programas, bet pastaraisiais metais investicijos į programas pasaulyje auga sparčiau nei į mašinas. Lietuvoje ši tendencija nėra tokia ryški. Bet pavyzdžių rasti nesunku.

 

Tomas Jaskelevičius, UAB “Progresyvūs verslo sprendimai” direktorius, aiškina, kad anksčiau žmogus turėdavo sukurti, tarkime, lenkimo programą, o dabar užtenka į programą įkelti brėžinį. Štai „Arginta Engineering“ daug investuoja į kompiuterinius robotus, kurie simuliuoja sprendimus: pati programa galvoja, kaip pagaminti detalę. Visi įrenginiai įmonėje prijungiami prie valdymo sistemos, kad būtų galima gauti informaciją, kokia apkrova kiekvienas įrenginys dirba, kada dirba, kada stovi ir kad pats įrenginys modeliuotų, kokių priemonių imtis, kad būtų dirbama našiau.

 

Mūsų įsigyta valdymo sistema gana universali. Tačiau tam, kad apdorotume duomenis, turime samdyti serverį išorėje. Tendencijos tokios, kad, pavyzdžiui, pasaulinės kompanijos, tokios kaip „General Electric“ (GE) ir „Amazon“, jungiasi, kad teiktų inžinerinėms įmonėms dirbtinio intelekto paslaugą. „Amazon“ serveriuose sukaupiama informacija iš įmonių, kuriose sumontuoti GE davikliai, šie duomenys analizuojami ir perduodami atgal į gamyklą“, – perspektyvą brėžia p. T. Jaskelevičius.

 

Jis neslepia – tai brangu. Vertinant sąnaudas, tokia paslauga kainuos daugiau už vietinius techninius sprendimus. Bet, vertinant atsiperkamumą ir teikiamas galimybes, pasaulinis sprendimas tikrai bus naudingesnis. „Pagrindinis dalykas – tapti mažiau priklausomiems nuo žmogiškųjų išteklių – su tais pačiais žmonėmis toje pačioje vietoje gaminti daugiau. Todėl pagrindinė investicijų dalis keliauja į programinę įrangą“, – akcentuoja vadovas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.